De geoefende yogi staat elke dag drie minuten op zijn hoofd: dat is goed voor doorbloeding van de hersenen en daarmee ook goed voor geheugen, intelligentie en vitaliteit. Het zou ook helpen tegen zenuwen, slapeloosheid, hoofdpijn, en gebrek aan zelfvertrouwen. En, oh ja, je haar gaat er sneller van groeien.
Nu is drie minuten per dag misschien wat veel voor de drukbezette twintiger, maar het kan nooit kwaad de wereld eens van een andere kant te bekijken. Koppeltje duiken is een mooi alternatief: sneller, dynamischer, en bovendien gemakkelijker aangeleerd.
Voor de ouderwetse koprol heb je behalve een redelijk obstakelloos vloeroppervlak weinig nodig. Ga rechtop staan, met je armen voor je uit. Buig door je knieën en maak een duik naar voren: plaats je handen op de grond, trek je kin naar je borst, en rol voorover. Laat beide voeten tegelijk landen en sta, het liefst enigszins gracieus, weer op. Een tinteling in het hoofd en milde disoriëntatie zijn volkomen normaal, en geven aan dat de koprol is gelukt. Andere veelvoorkomende bijverschijnselen zijn levenslust, jeugdigheid, en een frisse kijk op de wereld.
Praktiseer één tot tweemaal daags: ter afwisseling kan men ook koppeltje duiken over een horizontaal geplaatste stang of buis in de publieke ruimte – bijvoorbeeld die van een klimrek of fietspoortje. Omdat klimrekken en fietspoortjes tegenwoordig veel lager zijn dan vroeger, is extra oplettendheid hierbij wel geboden.