Of vind de podcast bij Spotify.
De derde aflevering van een seizoen Maandagavonden door Nwe Tijd, dit keer ook te beluisteren bij Hard//hoofd. De Maandagavond is een salon vol grappige, ontroerende en poëtische teksten en wordt georganiseerd door de theatermakers, acteurs en schrijvers Freek Vielen, Suzanne Grotenhuis, Ellis Meeusen en Johannes Lievens. Maandagavond#50 werd zowel opgenomen in de Studio in Antwerpen als in de Brakke Grond in Amsterdam en had als titel: Het cadeau.
Het is weer tijd voor feest. Al tien jaar lang komen de makers van theatergroep De Nwe Tijd op doodgewone maandagavonden bij elkaar om elkaar een tekst voor te lezen die ze kort daarvoor schreven. Ze nodigen gasten en muzikanten uit, kiezen een thema en proberen dan iets te schrijven over wat hen op dat moment bezighoudt. Dit hele jaar is het thema Feest en in elke aflevering bespreken ze een ander aspect van het feesten. Dit keer is dat Het cadeau. Misschien wel het aller-aller-aller belangrijkste aspect van een feest – aldus mijn zoontje van drie.
Ikzelf – Freek Vielen – heb, geheel volgens het cliché van mannen die de middelbare leeftijd schrikbarend snel naderen, iets minder met cadeaus. Vroeger toen mijn middelen nog enigszins beperkt waren – althans beperkter dan het doorsnee cadeaubudget – had ik nog wel eens iets te wensen. Maar hoe ouder ik word, hoe leger het ritueel van het geven en krijgen van allerhande niet noodzakelijke spulletjes begint te voelen.
Voor mijn vrouw is dat anders. Zij houdt van cadeaus; ze is een soort cadeautjes-ninja. Ik hoef maar een keer langs mijn neus weg te zeggen dat ik iets wel mooi vind, of graag ooit zou willen hebben en de volgende verjaardag ligt het vrolijk ingepakt te wachten bij het ontbijt. Ik probeer daar dan vervolgens echt enthousiast op te reageren. Dat lukt me ook. Ik weet dat het heel lief is. Maar tegelijkertijd denk ik ook: hé kijk, een spulletje wat ik net niet graag genoeg wou om zelf te kopen.
Hard//hoofd presenteert heel dit seizoen de podcast die we van deze Maandagavonden maken. In deze aflevering van de podcast zoekt Rebekka de Wit het gesprek op met het publiek over zogenaamde ‘kutcadeaus’ en vertelt Suzanne Grotenhuis over hoe ze getuige was van de aanschaf van het meest perfecte cadeau ooit. Ikzelf lees tenslotte nog een tekst voor uit het boek dat net verschenen is (over cadeaus gesproken) waarin we de beste en meest tijdloze teksten van de afgelopen tien jaar hebben gebundeld. En leuk om te weten: op maandag 23 maart en 20 april zijn de volgende Maandagavonden in de Brakke Grond in Amsterdam; heel leuk om daar mensen tegen te komen.
















