Asset 14

[Deadline verstreken] Hard//hoofd zoekt een nieuwe hoofdredacteur!

Automatische concepten 38

Hard//hoofd is op zoek naar een gemotiveerde en ambitieuze hoofdredacteur (m/v/x)!

Hard//hoofd biedt een podium aan doordachte, verdiepende gesprekken en verhalen. We brengen nieuwe stemmen in het culturele landschap voor het voetlicht en knopen het persoonlijke en het publieke, de verbeelding en de actualiteit aan elkaar. Bijna dagelijks verschijnen er op Hard//hoofd eigenzinnige artikelen, verhalen en illustraties. Hard//hoofd bereikt ongeveer 120.000 unieke lezers per jaar.

Over de functie
Als hoofdredacteur ben je de spin in het web van de redactie van Hard//hoofd. Je onderhoudt nauw contact met de uitgever, de adjunct-hoofdredacteur en de chefs en staat paraat om mee te denken waar jouw advies ook maar gewenst is. Je hebt het laatste woord over inhoudelijke redactionele beslissingen. In de hoofdredacteur komen, idealiter, de facetten van Hard//hoofd (literair, cultuurkritisch, kunstzinnig…) samen.

Samen met de uitgever ben je verantwoordelijk voor het reilen en zeilen van Hard//hoofd als organisatie. Periodiek hou je het bestuur van Hard//hoofd op de hoogte van de laatste ontwikkelingen. Naar buiten toe ben je het gezicht van Hard//hoofd en het eerste aanspreekpunt voor andere organisaties.

De functie beslaat zo'n 16 uur per week. Je let er goed op dat deze uren niet worden overschreden; Hard//hoofd is in de basis immers een vrijwilligersorganisatie. Je ontvangt een maandelijkse vergoeding van 800 euro* (ex. btw) op zzp-basis.

* Dit is de maximale vergoeding die Hard//hoofd de hoofdredacteur op dit moment kan bieden. We streven naar hogere financiële vergoedingen in de nabije toekomst voor iedereen die Hard//hoofd mogelijk maakt.

Waar staat Hard//hoofd nu?
Als hoofdredacteur van Hard//hoofd heb je veel vrijheid om, in samenspraak met de redactie, de toekomst van Hard//hoofd vorm te geven. Je bouwt daarbij voort op het bijzondere verleden van Hard//hoofd als vrije ruimte en talentontwikkelingsplatform. De nieuwe hoofdredacteur treedt aan in bijzondere tijden.

In 2021 maakten we de stap naar een papieren magazine; een nieuwe chef Magazine zal de continuïteit daarvan waarborgen. Ook andere papieren publicaties staan al in de steigers. Als hoofdredacteur heb je een belangrijke stem in de vormgeving hiervan.

Ook op financieel gebied heeft Hard//hoofd de afgelopen jaren bijzondere stappen gezet: sinds vorig jaar kunnen we vergoedingen bieden aan enkele leden van de staf. We streven naar hogere financiële vergoedingen in de nabije toekomst voor iedereen die Hard//hoofd mogelijk maakt. Voor het papieren magazine krijgt al iedereen die eraan bijdraagt een bescheiden vergoeding.

Gedurende de coronacrisis kon de redactie van Hard//hoofd niet veel bij elkaar komen. Vanaf dit jaar komt daar langzaam maar zeker verandering in; we hopen een steeds gezondere hybride vorm van vergaderen en samenkomen te bereiken. Hier stuur je samen met de adjunct-hoofdredacteur op aan.

Op ons Jubileumevenement, dat eigenlijk in het voorjaar van 2020 gehouden had moeten worden maar door corona werd uitgesteld naar 1 oktober dit jaar, willen we de nieuwe hoofdredacteur kort voorstellen.

Samenwerking met de adjunct-hoofdredacteur en uitgever
In je werkzaamheden krijg je ondersteuning van de adjunct-hoofdredacteur. De adjunct-hoofdredacteur organiseert onder andere redactievergaderingen en onderhoudt contact met de redacteuren. De adjunct-hoofdredacteur en jij houden elkaar op de hoogte van jullie werkzaamheden. Indien nodig kan de adjunct-hoofdredacteur taken van je overnemen, mits dat binnen diens uren past. De adjunct-hoofdredacteur besteedt zo’n 8 à 12 uur per week aan Hard//hoofd.

Je meest directe collega is de uitgever. De uitgever draagt verantwoordelijkheid voor het zakelijke en financiële aspect van Hard//hoofd en de gezondheid van de Stichting Hard//hoofd. Met de uitgever overleg je over zakelijke en organisatorische beslissingen die in het belang zijn van Hard//hoofd als organisatie en stichting. Denk hierbij ook aan eventuele offline uitgaven, live-evenementen en (talentontwikkelings)projecten en het aanschrijven van fondsen. Periodiek brengen de uitgever en jij het bestuur van Hard//hoofd op de hoogte van de ontwikkelingen. De uitgever besteedt zo'n 16 uur per week aan Hard//hoofd.

We zoeken een hoofdredacteur die…
…ambitieus en creatief is, en graag nadenkt over de koers van Hard//hoofd als tijdschrift en redactie;
…het gezicht wil zijn van een groeiende, creatieve organisatie;
…gevoel heeft voor de thema’s van Hard//hoofd: literatuur, cultuur, kunst;
…graag mensen motiveert en enthousiasmeert;
…maar ook kritisch durft te zijn en geen blad voor de mond neemt.

Regelmatige aanwezigheid op ons kantoor in Amsterdam (woonwerkpand Tetterode) is een pre.

Hard//hoofd biedt…
…een belangrijke positie in een creatief collectief;
...contact met interessante culturele organisaties en talenten;
...veel ruimte voor eigen invulling en initiatief;
…inspirerende vergaderingen en borrels (corona volente);
...een werkplek in het bijzondere woonwerkpand Tetterode (Amsterdam);
…een maandelijkse vergoeding van 800 euro op zzp-basis (ex. btw).

Reageren op deze oproep kan tot uiterlijk zondag 28 augustus*. Stuur daarvoor een mail naar redactie@hardhoofd.com. Voeg bij je mail je cv toe. Laat ons in elk geval weten hoe jij denkt dat je de functie van hoofdredacteur van Hard//hoofd zou invullen.

Heb je vragen over de oproep? Stuur die dan ook naar redactie@hardhoofd.com!

*Deze deadline is gewijzigd in verband met vakantie.

Mail

Redactie

Katja Grosskinsky is illustrator, designer en art director. Geboren en getogen in Berlijn, woonachtig in Utrecht. Ze werkt voor verschillende opdrachtgevers en ontwerpt posters, producten, mode en maakt illustraties bij artikelen.

Verzamel kunst en steun ons
of word magazine abonnee

Sluit je aan

Wil je meer Hard//hoofd?
Meld je aan voor een nieuwsbrief!

Schrijf je in
test
het laatste
Zolang je me maar niet in pumps begraaft

Zolang je me maar niet in pumps begraaft

'Een uitvaart is toch meer voor de nabestaanden.' Steef probeert zichzelf een houding te geven wanneer ze hoort dat haar vervreemde zus is overleden. Nadine Ronde neemt je mee in de eerste stadia van het rouwproces dat begint met een ongemakkelijk potje airhockey, een Super Mario PEZ-dispenser en gesprekken over de prijsstijging van komijnekaas. Lees meer

Auto Draft 22

Merel Pauw/Elmer zoekt naar vorm in Zomergasten: ‘Mag ik hier eeuwig over twijfelen?’

Astrid Goossens ziet hoe Zomergast Merel Pauw (/Elmer) zich comfortabel voelt als buitenstaander, terwijl ze praat over haar idolen, ingewikkelde mannen, blinde vlekken, het loslaten van controle, nationalisme en de schoonheid van harige kostuums. Maar krijgen we ook de mens ‘Merel’ te zien, of genieten we vooral van een performance? Lees meer

Meisjes

Meisjes

Op een dag krijgt een jonge vrouw de vraag om voor een standbeeld te zorgen. Samen met haar botte schaar vertrekt ze naar het bos. In dit verhaal onderzoekt Mei-yun Boswinkel de spanning tussen het strakke keurslijf van de middelbare school en het verlangen naar een ongedwongen ruimte. Lees meer

Auto Draft 21

Zomergast Nasrah Habiballah houdt koppig de handrem erop: 'Het gaat niet om mij'

Lies Defever ziet hoe Nasrah Habiballah in het laatste seizoen van Zomergasten drie uur lang strategisch de handrem aangetrokken houdt. Via fragmenten van anderen zien we haar liefde voor de wereld om haar heen, maar zelf blijft ze vooral ongrijpbaar. Koppig lijkt ze vast te houden aan dat wat goede journalistiek in principe zo belangrijk maakt: jezelf telkens opnieuw proberen aan de kant te zetten. Lees meer

De uitgevers geven het stokje door

De uitgevers geven het stokje door

Lisanne Brouwer vertrekt naar theatergezelschap PS Vertelt en geeft na jaren toewijding het stokje als uitgever door aan Josje Kerkhoven: lees hier het gesprek waarin ze terugblikken op Lisannes tijd en vooruitkijken naar Josjes plannen. Lees meer

Vruchtvlees

Ontuig

Een ik verkent nieuwsgierig diens pulserende vleeslichaam, trekt zich terug in de kieren van hun zijn en vergroeit tot een thuis. Moni Zwitserloot onderzoekt met behulp van bodyhorror-ervaringen en relaties die buiten het menselijke liggen. Lees meer

:Meta x Kylie Jenner: hoe vrouwen het verdienmodel zijn van mannen ten koste van vrouwen

Meta x Kylie Jenner: hoe vrouwen het verdienmodel zijn van mannen ten koste van vrouwen

In haar column onderzoekt Loïs Blank hoe smart glasses, AI-assistenten en marketingcampagnes laten zien dat technologische vooruitgang vaak leunt op de lichamen, stemmen en veiligheid van vrouwen. Waarom blijven juist mannen het meeste verdienen aan een systeem dat zo afhankelijk is van vrouwen? Lees meer

:Archieven van West-Papua: Over narratieven, liederen en wat als kennis telt

Archieven van West-Papua: Over narratieven, liederen en wat als kennis telt

Wanneer haar opa na vijftig jaar terugkeert naar zijn geboorteland, realiseert Julia Jouwe zich pas hoezeer het ontbreken van West-Papua in het collectieve geheugen van Nederland invloed op haar heeft. Lees meer

CLICKBAIT

CLICKBAIT

Een vrouw filmt zichzelf 24/7 en laat haar acties bepalen door wat anonieme usernames vertellen. In de fysieke wereld heeft ze bijna niets, online heeft ze duizenden fans die haar aanbidden. Hoe kun je macht vinden in kwetsbaarheid? Ankie Klut onderzoekt de grens tussen het verlangen om gezien te worden en de behoefte om jezelf te verbergen achter een digitaal masker. Lees meer

Zien is beminnen 1

Een pluchen harnas

Aan de hand van een berenjas, het COC, een appelgroene broek, non-binair zijn en een rode cabrio neemt Tom Kniesmeijer je mee in de kronieken van zijn eigen genderbeleving. Lees meer

:Met stiekem ‘gay’-gedrag heeft de manosphere niets te maken

Met stiekem ‘gay’-gedrag heeft de manosphere niets te maken

'De manosphere zal niet worden ontmaskerd als we haar van een soort stiekeme homoseksualiteit betichten, maar wel door nauwkeurig te kijken hoe ze werkt en deze manieren van competitie en erkenning te ontmantelen.' Lars Meijer deelt zijn reactie op de column van Marthe Bronkhorst over de manosphere. Lees meer

Als ik Nederland in één woord kon opsommen, zou het dit zijn 1

Als ik Nederland in één woord kon opsommen, zou het dit zijn

Marthe van Bronkhorst sonjabakkert langs de geest van Nederland. 'De drie-eenheid bedrog, bedrijven, en een schijnheilige geest lijkt een patroon in de Nederlandse volksaard.' Lees meer

Zien is beminnen

de bank en de schoot

In deze twee gedichten neemt Sophia Blyden je mee terug naar de jaren negentig en naar de warmte van de schoot van je geliefde. Ze liet zich voor deze gedichten inspireren door twee werken in Museum Arnhem. Lees meer

Zien is beminnen 2

Zien is beminnen

Olave Nduwanje besteedt uren met haar lichaam, kijkt beminnend, en deelt haar ‘poreuze plooien, tastbare rondingen, vochtige openingen, en ademsnakkende lediging’ met anderen. Dit lukt haar nu, na dertig jaar, door haar realiteit te analyseren, in de spiegel te kijken en door porno te maken. Lees meer

Oproepbeeld voor ons jubileumnummer BUBBELS, het tiende nummer van Hard//hoofd Magazine!

Oproep voor inzendingen voor ons jubileumnummer BUBBELS – het tiende nummer van Hard//hoofd Magazine!

Hoe bubbelig voel jij je? Stuur vóór 1 september je pitch in en draag met een (beeld)verhaal, essay, poëzie of kunstkritiek bij aan het magazine BUBBELS! Lees meer

Kunnen we even kappen met al dat normactivisme? 1

Kunnen we even kappen met al dat normactivisme?

Loïs Blank ziet een verschuiving in wat er wordt geroepen in columns, aan talkshowtafels en op sociale media. In haar column onderzoekt ze de opvallende drang om het huwelijk, heteroseksualiteit en zelfs het willen hebben kinderen te verdedigen. Wordt de norm daadwerkelijk bedreigd, of is ze gewoon snel geïntimideerd? Lees meer

Auto Draft 17

Gemarginaliseerde Heiligdommen

Hoe bouw je een heiligdom voor mensen die in de fysieke wereld zelden een monument krijgen? Ida Hondelink bespreekt de indie videogame Plum Road Tea Dream die iets heel bijzonders biedt; een plek van herinnering, herdenking en vruchtbare grond voor intieme gesprekken over queer en van kleur zijn. Lees meer

Shirin Abedi maakt een kunstwerk voor onze kunstverzamelaars: ‘Ik wil de poëzie laten zien die naast de politieke werkelijkheid bestaat’

Shirin Abedi maakte het kunstwerk voor onze kunstverzamelaars: ‘Ik wil de poëzie laten zien die naast de politieke werkelijkheid bestaat’

Als dank voor je investering in de toekomst van onafhankelijke kunst en cultuur ontvang je één of twee keer per jaar een kunstwerk van een veelbelovende maker. Binnenkort valt een kunstwerk van fotograaf Shirin Abedi op de mat bij onze kunstverzamelaars. Welke dat precies is, blijft nog even geheim, maar in gesprek met kunstcurator Sander Bortier vertelt Abedi over haar blik op solidariteit, diaspora en de kracht van beelden die ruimte maken voor nuance. Lees meer

Out-of-office-reply

Waarom iedere Nederlander een ton moet krijgen

Marthe van Bronkhorst is momenteel afwezig en kan haar mail niet beantwoorden. Dit wil ze nog doorgeven: Lees meer

Dit maakten onze 1.700 kunstverzamelaars mogelijk in 2025 1

Dit maakten onze 1.700 kunstverzamelaars mogelijk in 2025

Kunstverzamelaars dragen bij aan onze missie om nieuw talent te ondersteunen en een vrije ruimte te bieden. We leggen graag uit hoe we de donaties in 2025 hebben besteed. Lees meer